Winners Page - Golf in the Foothills

P3 indicates groups playing at the Par 3, FH indicates groups at the Foothills & LB indicates groups at Las Barrancas

LB Copper Men Sept 1: Troy Reichert low gross 76, Jack Joseph & Randy Pacheco tied net.
LB Mens Twilight Aug 31: Jerry Crump low gross 37, Reggie Feller net. Ernie Jimenez and Jeff Buffmyer tied for Summer Session points Championship
LB Silver Men Aug 30: Ray Butler gross 76, Bob Selle & Ronald Brooks tied net

LB Copper Men Aug 25: Troy Reichert gross 71, Brian Healy net.
LB Mens Twilight Aug 24: Mike Daily & Mike Havens won with a net best ball 29.
LB Silver Men Aug 23: Tory Reichert gross 72, Hank Juarez & Jack Joseph tied net. Juarez, Reichert, Lee Estes, Jim Forbes & Al Smith team winners

LB Copper Men Aug 18: Brian Healy gross 83 in wind, Fred Okerholm net
LB Mens Twilight Aug 17: Jeff Buffmyer and Robert Gomez won scorecard playoff against Wacel Harvick and Mike Havens in 2-man net Crumble
LB Silver Men Aug 16: Ray Bulter gross 72, Fred Okerholm net, Okerholm, Butler, Wayne Fisher, Brian Healy & Hank Juarez team winners

LB Copper Men Aug 11: John Cullen gross 78, Randy Pacheco net, Ray Butler, Fred Okerholm, Troy Reichert & Ronald Brooks team winners
LB Mens Twilight Aug 10: Robert Clayton & Mike Daily won the blind draw, net combined total, Ernie Jimenez gross, Robert Clayton net
LB Silver Men Aug 9: Brian Healy gross 74, Frankie Allen Net, Allen, Lee Estes, Jim Forbes & John Cullen team winners

LB Copper Men Aug 4: Ray Butler & Troy Reichert tied gross 79, Fred Okerholm net
LB Mens Twilight Aug 3: Mike Van Allen & Robert Gomez won 2-man, blind draw, net combined total, Jimenez low gross, Van Allen low net
LB Silver Men Aug 2: Brian Healy won gross 70, Tom Blose net, Blose, Healy, Bob Selle, John Cullen & Fred Okerholm team winners

LB Copper Men July 28: Brian Healy won gross 78, Al Smith & Ray Butler tied net, Healy, Smith, Butler & Ken Sweeney team winners
LB Twilight Men July 27: Ernie Jiminez & Rob Vaughan 52, Scott Covey & Tom Norkiewicz 54, Richard Mendenhall & Brooks Neumann 56
LB Silver Men July 26: Ray Butler & John Cullen tied gross 71, Tom Blose net, Cullen, Bob Selle, Al Smith & Ken Sweeney team winners

LB Copper Men July 21: Brian Healy gross 75, Ed Rosebrook net, Rosebrook, John Cullen, Jack Joseph & Wayne Fisher
LB Twilight Men July 20: Ernie Jimenez & Robert Vaughan won the big cup, little cup net combined total with a 67.
LB Silver Men July 19: Larry Garret & Brian Healy tied for gross 73, Wayne Fisher low net

LB Copper Men July 14: Larry Garrett gross 77, Larry Villa net, Lee Estes, Wayne Fisher, John Cullen & Ed Fries team winners
LB Twilight Men July 13: Robert Vaughan & Ernie Jimenez won the scorecard playoff versus Lynn Harvick & Reggie Feller, Robert Clayton and Tom Norkiewicz
LB Silver Men July 12: John Cullen gross 73, Frankie Allen net, Cullen, Tom Blose, Bryon Lambert & Brian Healy team winners

LB Copper Men July 7: Brian Healy gross 77, Lee Estes tied Claude French net, French, Estes, Jack Joseph & Frankie Allen team winners
LB Men Twilight July 6: Jeff Buffmyer & Jerry Crump net best ball 30, Robert Vaughan & Ernie Jiminez 33
LB Silver Men July 5: Bill Taylor net 71, Larry Garrett & Blair Steelman tied net, Taylor, Brian Healy, Harold Hartman & Frankie Allen team winners

LB Copper Men June 30: Rollie Harris gross 79, Ken Sweeney net, Sweeney, Fred Okerholm, Wayne Fisher & Brian Healy team winners
LB Mens Twilight June 29: Dan Maes net stroke play 32, Richard Mendenhall 33. Mike Van Allen won the Spring Points race, Jeff Buffmyer 2nd
LB Silver Men June 28: Ray Butler gross 74, Ed Fries net, Butler, Fries & Harold Hartman team winners

LB Copper Men June 23: John Cullen gross 75, Randy Pacheco net, Cullen, Jack Joseph, Fred Okerholm & Larry Nicholson team winners
LB Mens Twilight June 22: Lynn Harvick and Reggie Feller net combined total 64, 4 teams at 66
LB Silver Men June 21: Jack Joseph gross 74, Jim Forbes net, Joseph, Claude French & Tim Weir team winners

LB Copper Men June 16: John Cullen gross 72, Wayne Fisher net, Cullen, Larry Garrett, Claude French & Brett Petersen team winners
LB Mens Twilight June 15: Patrick Farrel & Mike Van Allen combined net 57, Fred Blohm & Robert Vaughan 63, Mike Daily & Mike Havens 63
LB Silver Men June 14: Brain Healy gross 73, Tim Wier & Jack Joseph tied net, Healy, Harold Hartman, Tom Blose & John Cullen team winners

LB Copper Men June 9: Steve Martin gross 74, Carl Johnson net, Ken Sweeney, Brian Healy, Frankie Allen, Larry Nicholson team winners
LB Mens Twilight June 8: Fred Blohm & Josh Hodges in scorecard playoff with Mike Van Allen & Patrick Farrell, net best ball 24
LB Silver Men at FH June 7: John Cullen gross 69, Tim Weir net, Weir, Steve Martin & Bob Selle team winners

LB Copper Men June 2: Troy Reichert gross 74, Jack Joseph & Tom McIntire tied net, Reichert, Ed Fries, Lee Estes & Dale Vincent team winners
LB Mens Twilight June 1: Mark & Tony Hammons won 12-hole, 2-man net best ball with a 37. Mike Walters low net, Tony Hammons low gross
LB Silver Men May 31: Rollie Harris & Steve Martin tied gross 71, Phil Smith net, Smith, Thomas Rhew, Ken Sweeney, Charles Duncan & Brian Healy team winners

LB Copper Men May 26: Paul White gross 65, Rollie Harris net, Steve Martin, Carl Johnson & Dennis Fraujo team winners
LB Mens Twilight May 25: Terry Hanson & Rick Anderson net combined total 72, Tom Norkiewicz & Robert Clayton 72, Ernie Jiminez & Robert Vaughan 73
LB Silver Men May 24: Frank Russell gross 70, Thomas Rhew net, Russell, Jim Forbes, Charles Duncan & Ed Gish team winners
FH Men May 25: Rollie Harris gross 68, Larry Nicholson net

LB Copper Men May 19: Jim Forbes & Steve Martin tied gross 77, Forbes won net, Forbes, Frank Russell, Ken Sweeney & Al Smith team winners
LB Mens Twilight May 18: Lance Pangerl & Brandon Cushman won scoredcard playoff in 12 hole net scramble with a 38. they won most everything
FH Men May 18: Frank Russell, John Cullen & Rollie Harris tied at 74, Bill Rehard net
LB Silver Men May 17: Steve Martin gross 68, Gary Hill net, Harold Poppen, Ray Butler, Charles Duncan, Larry Villa & John Cullen team winners

LB Copper Men May 12: Steve Martin gross 71, Dale Vincent net, John Cullen, Ken Sweeney, Thomas Rhew & Carl Fritz team winners
LB Mens Twilight May 11: Jeff Buffmyer & Robert Gomez won scorecard playoff at 29 bet best ball. 2nd place to Terry Hanson & Bill Daily
FH Men May 11: Bill Taylor gross 71, Al Smith net
LB Silver Men May 10: Steve Martin gross 68, Charles Duncan net, Larry Villa, Gene Reynolds, Carl Fritz & Jim Forbes team winners

LB Copper Men May 5: Troy Reichert gross 74, Frankie Allen net, Frank Russell, Jack Joseph, Fred Okerholm & Carl Fritz team winners
FH Men May 4: Carl Fritz gross 71, John Newberry net
LB Mens Twilight May 4: Don Little &Terry Hanson combined net 60, Jerry Crump & Mike Van Allen 67
LB Silver Men May 3: Steve Martin gross 71, Jim Forbes net, Martin, Ray Butler, Tom Blose, Frankie Allen & Claude French team winners

LB Copper Men Apr 28: Mike Mikkola, Brian Healy & Steve Martin tied gross at 72, Larry Villa net, Martin, Healy, Gary Hill & Dale Vincent team winners
LB Men's Twilight Apr 27: Mike & Pat Daily scramble 25.75. Ryan Plaga & Troy Reichert tied Adam Daily & Andy Rico 26
FH Men Apr 27: Frank Russell gross 69, Rich Ellis net
LB Silver Men Apr 26: Mike Mikkola gross 68, Wayne Fisher & Al Somers tied net, Frank Russell, Mark French, Gary Hill & Randy Stickles team winners
P3 Men Apr 25: Al Smith & Bob Hejdal tied for low gross and low net, Smith, Harold Hartman & Jerry Greene were team winners

LB Copper Men Apr 21: Steve Martin 61, Ed Brown & Wayne Fisher tied net, Martin, Elliot Johnson, Frank Russell & Ken Sweeney team winners
LB Mens Twilight Apr 20: Ernie Jiminez gross 37, Gabe Ramirez net, Ramirez and Mark Hammons won the net combined total with a 68
FH Men Apr 20: Frank Russell gross 72, Lee Estes & Butch Robideau tied for net
LB Silver Men Apr 19: Steve Martin & Frank Russell tied gross 70, Claude French net, Russell, Don Ellis, Thomas Rhew & Wayne Fisher team winners
P3 Men Apr 18:Gene Reynolds gross 32, John Verratto & Dale Gleave tied net, Verretto, Al Smith, Bob Hejdal & Bill Ostler team winners
P3 Women Apr 19: Sherry Sack low gross 33, Bonnie Munson, Sharon Dice & Carol Adams tied net

FH Men Apr 14: Ken Sutton gross 73, Chuck McNeil net
LB Copper Men Apr 14: Ed Gish & Steve Martin tied gross 75, Jack Joseph net, Martin, Fred Okerholm & Lee Estes were team winners
LB Men's Twilight Apr 13: Dustin & Scott Covey net scramble 26.4, Ernie Jiminez & Rob Vaughan 27.8, Jerry Crump & Mike Van Allen 28
LB Women Apr 13: Loretta Schneider gross 81, Cheryl Mikkola net, Dorothy Gartner, Barbara Sanders & Chris Tastad team winners
LB Silver Men Apr 12: Mike Mikkola gross 69, Bob Selle net, Selle, John Cullen, Ken Sweeney & Ray Johnson team winners
P3 Men Apr 11: Ron Thacker gross 26, Harold Savik net, Thacker, Sandy Ormsby, Dale Gleave & Harold Hartman team winners
P3 Women Apr 12: Sherry Sack gross 35, Vicki McEwen net, Charlene Newberry, Nancy Sirois & Jan Peterson team winners

FH Men Apr 6: Rob Grause & Bill Taylor tied gross 36, Bob Adams, Harold Savik & Ben Ruybal tied net, Taylor, Dale Mckee, Gene Reynolds, Elliot Aggus & Jim Wright team winners
FH Women Apri 5: Loretta Schneider gross 34, Rita Gravelle net, Schneider, Gravell, Carole Murphy, Edna Hammack & Susan Clarke team winners
LB Copper Men Apr 7: Bill Taylor gross 73, Jack Henson net, Taylor, Dale Vincent, Larry Bouchard & Ken Sweeney team winners
LB FH Men's Twilight Apr 6: Ryan Plage & Robert Clayton net best ball 25, Jerry Crump & Mike Van Allen tied Gabe & Andy Rico at 27
LB Women Apr 6: Dorothy Gartner gross 86, Nancy Moyer, Jan Wilton & Marilyn Denny tied net, Wilton, Denny, Delphine Rindal & Chris Tastad team winners
LB Silver Men Apr 5: Mike Mikkola gross 70, Preston Manville net, Dale Vincent, Ray Hillier, Gordon Hoerauf & Jerry Janney team winners
P3 Men Apr 4: Rob Grause gross 28, John Forsyth & Lou Arnold tied net, Forsyth, Chuck McNeil, Dave Fritz & Lou Arnold team winners
P3 Women Apr 5: Sherry Sack gross 32, Jan Peterson & Pat Marquardt tied net, Sack, Judy Zauner, Valerie Jensen & Betsy Williams team winners

FH Men Mar 30: David Fritz gross 35, John Trotter net, 2 teams tied for first
FH Women Mar 31: Susan Clarke gross 31, Rita Gravelle net, Clarke, Carole Fox, Faunie Menke & Susan Jones team winners
LB Silver Men Mar 31: Steve Martin gross 72, Larry Villa net, Villa, Thomas Rhew, Troy Reichert & Bill Taylor team winners
LB Men Twilight Mar 30: Harry Hart & Scott Covey net best ball 31
LB Women Mar 30: Loretta Schneider & Dorothy Gartner tied gross 86, Virginia Porter net, Delphine Rindal, Nancy Moyer & Cheryl Mikkola team winners
LB Women's Putting League Mar 30: Lori Tremblay gross 40, Ann Weber & Cora Irving tied low net
LB Silver Men Mar 29: Mike Mikkola gross 70, Randy Gould, Roger Loomis & Dennis Handel tie for low net, Jim McBride, Brian Healy, Bill Park & Bill Taylor team winners
P3 Men Mar 28: Ron Thacker gross 29, Bob Campagna & Harold Savik tied net, Campagna, Robert Walz, John Forsyth & Rob Grause were team winners
P3 Women Mar 29: Linda Wilder gross 35, Betsy Williams net, Williams, Wilder, Pat Marquardt & Nancy Sirois team winners

FH Men Mar 23: Frank Russell gross 36, Rich Ellis net, Ellis, Pablo Montano, Dale McKee & Elliot Johnson team winners
FH women Mar 24: Loretta Schneider gross 35, Pat St. Louis net, Faunie Menke, Margo Hester, Linda Nelson & Carole Murphy team winners
LB Silver Men Mar 24: Steve Martin gross 71, Ray Morris net, Morris, John Cullen, Tom McIntire & Jake Montchal team winners
LB Women Mar 23: Loretta Schneider gross 80, Dawn Diamond net, Chris Tastad, Barbara Sanders, Sherry McIver & Sharon Burkin team winners
LB Women's Putting League Mar 22: Norma Clarke & Loretta Schneider tied gross 43, Clarke was low net
LB Silver Men Mar 22: Keith Planidin gross 66, Al Smith, Bryan Boechler & Jerry Jensen tied net, Jack Joseph, Ron Gapp, Randy Gould & Fred Okerholm team winners
P3 Couples Scrable mar 23: Layne & Tim Weir teamed with Pat & Craig Carlson for the win
P3 Men Mar 21: Chick Hatch gross 26, Rick Arnold & Earl Holtkamp net, Hatch, Ervin Wilkins, Dave Sack & Gerald Wagner team winners
P3 Women Mar 22: Loir Tremblay gross 36, Bonnie Keirle net, Keirle, Barbara Snell, Louise Kappenman & Marion Grim tied Madeline Witt, Lois Martin, Joanne Friz & Geneil Wilson for team winners

P3 Men's Club Championship: Rollie Harris Gross Champion 57, Kevin Moman Net Champion
P3 Women's Club Championship: Lois Comeau Gross Champion 69, Jan Peterson Net Champion

FH Men Mar 16: Bill Taylor gross 35, Harvey VanderSteen net, 3 teams tied for first
FH Women Mar 17: Susan Clarke & Loretta Schneider tied gross 38, Donna Smathers net, Smathers, Margo Hester, Janet Slocum & Lois Comeau team winners
LB Copper Men Mar 17: Mike Mikkola gross 71, Ken Sweeney net, Mikkola, Keith Planidin, Keith Bigelow & Ed Brown team winners
LB Women Mar 16: Loretta Schneider gross 79, Dorothy Gartner net, Gartner, Susan Bain, Bunny Hallack & Myrn Hammermeister team winners
LB Silver Men Mar 15: Keith Planidin & Mike Mikkolas tied gross 67, Butch Robideau net, Planidin, Larry Ferrell, Doug Mendel & Lyle Christy team winners
P3 Couples Mar 16:Layne & Tim Weir teamed with Nancy & John Wooldridge for the win
P3 Men Mar 14: Don Wojtala & Dave Fritz tied gross 26, Ken Sack & Wojtala tied net, Bob Vick, Jim O'Neal, Rollie Harris & John Kehler team winners
P3 Women Mar 15: Linda Wilder gross 28, Betsy Williams & Barbara Snell tied net, Wilder, Betty Koenig, Pearl Shreve & June Volz team winners

FH Men's Club Championship March 12, 13: Frank Russell gross, Carl Fritz net.
FH Women's Club Championship March 12, 13: Loretta Schneider gross, Dawn Diamond net

FH Men Mar 9: Dave Fritz gross 35, Dee Larson net, Larson, Dan Sutherland, Guy Waller & Joe VanAeist team winners
FH Women Mar 10: Loretta Schneider gross 35, Faunie Menke net, Menke, Debbie Bolt, Lous Comeau & Janet Slocum team winners
LB Copper Men Mar 10: Steve Martin gross 71, Jim Kerlee net, Carl Fritz, Gene Reynolds, Gary Hill & Butch Ritten team winners
LB Women Mar 9: Cheryl Mikkola gross 83, Jan Wilton net, Wilton, Laurie Russell, Delphine Rindal &Sharon Sumner team winners
LB Women's Putting League Mar 8: Ann Weber gross 42, Judi Schonfeld net
LB Silver Men Mar 8: Steve Gartner gross 73, Jerry Kuffner net, Richard Hallack, Clark Lyon, Al Somers & Rollie Harris team winners
P3 Couples Mar 9: Pat & Craig Carlson teamed with Donna & Chuck Tingle for the win
P3 Men Mar 7: Dave Fritz gross 28, John Forsyth net, John Kehler, Don Wojtala, Jerry Johnson & Don Vine team winners
P3 Women Mar 8: Pat Conway & Val Gleave tied gross 34, Gleave won net, Pat Gardner, Diana Peterson, Linda Wilder & Terri Barton team winners

Las Barrancas 2016 Men's Club Champion Mike Mikkola 76-71-147, Net Champion David Fritz
Ole Widerburg Hole in One #16
Las Barrancas 2016 Women's Club Champion Loretta Schneider 78-80-158, Net Champion Marilyn Denny

FH Men Mar 2: Gene Reynolds gross 36, Frank Cieplik net, Cieplik, Reid Dayton, Bill Taylor & Dale Radcliff team winners
FH Women Mar 3: Susan Clarke gross 33, Carole Fox & Debbie Bolt tied net, Linda Murphy, Dawn Diamond, Dorothy Harker & Bev Booth team winners
LB Copper Men Mar 3: Mike Mikkola & Steve Martin tied gross, Jim Danielewicz net, Danielewicz, Mikkola, Dave Forrest & Al Somers team winners
LB Women Mar 2: Dorothy Gartner & Barbara Sanders tied gross 82, Jen DiBiase net, Laurie Russell, Susan Bain, Myrna Hammermeister & Nancy Moyer team winners
LB Women's Putting League Mar 1: Loretta Schneider gross 40, Maxine Reames net
LB Silver Men Mar 1: Lorne Young gross 68, Ray Johnson net, Jack Joseph, Bill Taylor, Bob King & Lyle Christy team winners
P3 Couples Scramble Mar 2: Dorothy & Dennis Adair teamed with Nancy & John Wooldridge for the win
P3 Men Feb 29: Bill Taylor gross 27, Randy Huard net, Dave Fritz, Gerald Wagner, Grey Leyva & Ron Thacker team winners
P3 Women Mar 1: Brenda Asselstine gross 31, Laura Nyberg net, Asseistine, Bonnie Bigelow, Erika Ford & Diana Peterson team winners

FH Women Feb 25: Susan Clarke gross 37, Bev Booth& Pat Ranstad tied net, 2 teams tied for Low
FH Men Feb 24: Frank Russell gross 34, Rob Grause net, Guy Waller, Rick Wilcox, Dale Radcliff & Gary Siegford team winners
LB Copper Men Feb 25: Keith Planidin gross 72, Dennis Christopher net, Al Smith, Lee Estes, Preston Manville & Lorne Young team winners
LB Women Feb 24: Loretta Schneider & Dorothy Gartner tied gross 85, Jen DiBiase net, Gartner, Paulette Landon, Connie Brown & Sharon Burkin team winners
LB Women's Putting League Feb 23: Delphine Rindal gross 42, Norma Clarke & Evelyn Sanders tied net
LB Silver Men Feb 22: Steve Martin gross 67, Jim Blakely net, Tom Wiggins, Mike Mikkola, Rudy Vanderzandin & Trevor Russell team winners
P3 Men Feb 22: Dave Fritz & Chick Hatch tied gross 27, Marvin Neufeld net, 2 teams tied for Low
P3 Women Feb 23: Linda Shields & Lois Comeau tied gross 35, Joanne Friz & Shields tied net, Marion Grim, Carol Adams, Gail Newton & Kathy Fourny team winners

FH Women Feb 18: Loretta Schneider & Susan Clarke tied gross 36, Donna Smathers won net, Smathers, Lora Lee Whelan, Sally Brownbill & Carole Murphy
FH Men Feb 17: Rollie Harris gross 36, Rich Crutchfield net, Dennis Phillips, Al Smith, Rob Grause & Elliot Johnson team winners
LB Copper Men Feb 18: Keith Planidin gross 75, Carl Fritz net, Jack Henson, Rudy Vanderzandin, Steve Martin & Lee Estes team winners
LB Women Feb 17: Dorothy Gartner & Loretta Schneider tied gross 84, Susan Bain net, Bain, Pam Herring, Myrn Hammermeister & Jen DiBiase team winners
LB Womens Putting Feb 16: Loretta Schneider gross 43, Delphine Rindal net
LB Silver Men Feb 16: Troy Reichert & Hubert Gartner tied gross 71, Glen Baker net, Gartner, Larry Ferrell, Jim McBride & Jake Montchal team winners
P3 Couples Feb 17: Dennis & Dorothy Adair teamed with Yvonne & Bunny Combres for the win.
P3 Men Feb 15: Dave Fritz & Gene Reynolds tied gross 29, Gary Dain net, Rick Arnold, John Verretto, Jerry Johnson & Chick Hatch team winners
P3 Women Feb 16: Sherry Sack gross 32, Carol Adams net, Sack, Nancy Sirios, Gaye Pryse & Joanne Friz team winners

FH Women Feb 11: Audean Ouellette gross 39, Sally Brownhill net, Brownhill, Ouellette, Lynda Hewson & Rita Gravelle team winners
FH Men Feb 10: Rollie Harris gross 38, Jim Fly & 6 others tied net, 2 teams tied for first
LB Copper Men Feb 11: Keith Planidin gross 74, Jim Danielewicz net, Plaindin, Danielewicz, Lane Leonard & Lorne Young team winners
LB Women Feb 10: Barbara Sanders gross 88, Sahron Sumner net, 2 teams tied for first
LB Women's Putting League Feb 9: Barbara Sanders gross 37, Delphine Rindal net
LB Silver Men Feb 9: Mike Mikkola gross 67, Bob Selle net, Frank Russell, Jerry Janney, Bill Park & Bob King team winners
P3 Couples Feb 10: Mary & Warren Drake teamed wtih Sue & Guy Follett for the win
P3 Men Feb 8: David Fritz gross 28, Sandy Ormsby & Gerald Wagner tied net, Wagner, Fritz, Rob Grause & Jim Steagell team winners
Par 3 Women Feb 9: Linda Wilder gross 29, Linda Shields net, Wilder, Trudy Ault, Kathy Gleysteen & Valerie Jensen team winners

FH Men Feb 3: Don Groth gross 36, Mike Nicks net, Nicks, Ken Sutton, Pat Dallabetta  Dale Radcliff team winners
FH Women Feb 4: Susan Clarke gross 39, Salyy Brownhill net, Brownhill, Laurie Russell & Dona Wagner team winners
LB Copper Men Feb 4: Steve Martin gross 73, Ed Gish net, Bram Stoyles, Glenn Adams, Dave Fritz & Ken Korson team winnners
LB Women Feb 3: Barbara Sanders gross 83, Sherry McIvor net, Cheryl Mikkola, Gina White, Jan Wilton & Pauline Helm team winners
LB Women's Putting League Feb 2: Bonnie Penkoff gross 44, Dixie Newberry net
LB Silver Men Feb 2: Mike Mikkola gross 71, Bill Hodsmyth net, Dale Vincent, Clark Lyon, Carl Fritz & Hubert Gartner team winners
P3 Couples Scramble Feb 3: Jeannie & Roger Sprague teamed with Erika Ford & Calvin Smith for the win
P3 Men Feb 1: Jim Moman gross 30, Dirk Gleysteen net, 3 teams tied for first
P3 Women Feb 2: Shery Sack gross 33, Valerie Jensen net, Lorraine Harris, Barbara Snell, Laura Nyberg & Linda Shields team winners

FH Men Jan 27: Dan Sutherland gross 36, O B Scott net, Jim Wilson, Larry Rocco, Pablo Montano & Harvey VanDersteen team winners
FH Women Jan 28: Loretta Schnedier gross 37, Edna Hammack net, Dona Wagner, Dawn Diamond, Rita Gravell & Laurie Russell team winners
LB Copper Men Jan 28: Mike Mikkola gross 74, Lee Estes net, Ronald Brooks, Sam Dezell, Jim Kerlee & Frankie Allen team winners
LB Women Jan 27: Loretta Schneider gross 80, Leanne Markel & Madge Flint tied net, Chris Tastad, Cheryl Mikkola, Jan Wilton & Nancy Moyer team winners
LB Women's Putting Jan 26: Shirley Ritchie gross 40, Loretta Schneider net
LB Silver Men Jan 26: Mike Mikkola gross 68, Ken Spike net, 3 teams tied for first
P3 Couples Scramble Jan 28: Jeannie & Roger Sprague teamed with Erika Ford & Calvin Smith for the win
P3 Men Jan 25: Gene Reynolds gross 28, Gerald Wagner & Jim O'Neal tied net, O'Neal, Jim Moman, Harold Savik & Rob Grause team winners
P3 Women Jan 26: Linda Wilder gross 33, Geneil Wilson net, Wilson, Tressa Greene, Jackie Barham & Donna Tingle team winners

FH Men Jan 20: Gene Reynolds gross 36, Dennis Phillips net. Phillips, Harvey VanDersteen, Don Powell & Al Smith team winners
FH Women Jan 21: Lois Comeau gross 37, Carole Fox net. Comeau, Fox, Rita Gravelle & Dona Wagner team winners
LB Copper Men Jan 21: Carl Fritz gross 74, Pat Dallabetta net. Fritz, Dallabetta, Wayne Nelson & Bram Stoyles team winners
LB Women Jan 20: Loretta Schneider gross 86, Barbara Sanders net. Sharon Burkin, Sarah LaBarsseur, Susan Bain & Delphine Rindal teamwinners
LB Women's Putting Jan 19: Dorothy Gartner, Shirley Ritchie & Gloria Durocher tied gross 42, Durocher & Judi Schonfeld tied net
LB Silver Men Jan 19: Sam Dezell gross 71, Gerald George net. Ed Fries, Frank Russell, Dave Forrest & Frank Berthaudin team winners
P3 Men Jan 18: Kevin Moman, Darryl Dupuis & Dave Beck tied gross 29, Gary Dain, John Kehler & John Verretto tied net. Kehler, Jim Fly, Ron Thacker & Harold Savik team winners
P3 Women Jan 19: Sherry Sack gross 33, Terri Barton net. Lois Comeau, Edna Hammack, Wanda Watamanuik & Rita Gravelle team winners